Doporučujeme ubytování

Hotel My Hotel
Cena od: 975 Kč os./noc
Hotel Garni 1.PLAVEBNÍ
Cena od: 845 Kč os./noc
Penzion Zámeček La Veneria
Cena od: 613 Kč os./noc
Hotel Apollon
Cena od: 700 Kč os./noc
Přidat hotel 

Rezervujte ubytování na tel.:
+420 412 554 286
Rezervace ubytování online.


Co prožít


Drobečková navigace

Lednicko Valtický areál > Co prožít…

Co prožít v Lednicko-valtickém areálu?

Lednicko-valtický areál proslavily stavby, které zde nechali Lichtenštejnové vybudovat. Majestátné zámky, romantické zříceniny, empírové besídky, originální rozhledny. Rod po sobě zanechal celkem osmnáct historických památek: od dnes veřejně přístupných monstrózních zámeckých sídel po nevelké lovecké altánky, krčící se pod mohutnými korunami staletých stromů.

Člověk by se mohl domnívat, že není-li zběhlý v historii, umění a dějepise, nemá mu kraj, rozprostírající se od Pálavy po Břeclav až k česko-rakouským hranicím, co nabídnout. Lednicko-valtický areál však nebyl na Seznam UNESCO zapsán jen kvůli architektuře. Zasloužila se o to i krásná příroda, obklopující řeku Dyji. Zachovalé lužní lesy střídají zlatavé lány polí a upravené parky nebo květinové zahrady. Třpytivé hladiny rybníků jsou posety lekníny.

Nechceme-li trávit dovolenou v Lednicko-valtickém areálu prohlížením jednotlivých památek, nemusíme. Za dobrodružstvím se můžeme vydat do přírody a kolem historických staveb třeba jen netečně projet. Ačkoli nelze než doporučit zkombinovat obojí – poznání i aktivní odpočinek.

Lednicko-valtický areál je možné projet na kole; je zde síť cyklostezek. Zastánci hesla, že „krajina je nejhezčí z koňského hřbetu“, mohou zdejší krásy obdivovat při projížďce na koni. Nemáte-li chuť na pěší túry, využijte možnosti svézt se k památkám na loďkách nebo v kočáře, taženém párem ořů. V parných dnech se nabízí osvěžení v Mlýnském rybníce, v zimě naopak oceníme útulný, vyhřátý vinný sklípek ve Valticích.
Víte že…

Víte, že Máchovo jezero leží co by kamenem dohodil od hradu Houska, kde se podle pověsti nachází vstupní brána do pekla? Ostatně, dějiny toho kraje se čerty jen hemží :)
Online Travel Solutions ©
foto: Jan Halady, text: Michaela Košťálová