Doporučujeme ubytování

Hotel My Hotel
Cena od: 975 Kč os./noc
Hotel Garni 1.PLAVEBNÍ
Cena od: 845 Kč os./noc
Penzion Zámeček La Veneria
Cena od: 613 Kč os./noc
Hotel Apollon
Cena od: 700 Kč os./noc
Přidat hotel 

Rezervujte ubytování na tel.:
+420 412 554 286
Rezervace ubytování online.


Co prožít


Drobečková navigace

Lednicko Valtický areál > Co prožít…

Co prožít v Lednicko-valtickém areálu?

Lednicko-valtický areál proslavily stavby, které zde nechali Lichtenštejnové vybudovat. Majestátné zámky, romantické zříceniny, empírové besídky, originální rozhledny. Rod po sobě zanechal celkem osmnáct historických památek: od dnes veřejně přístupných monstrózních zámeckých sídel po nevelké lovecké altánky, krčící se pod mohutnými korunami staletých stromů.

Člověk by se mohl domnívat, že není-li zběhlý v historii, umění a dějepise, nemá mu kraj, rozprostírající se od Pálavy po Břeclav až k česko-rakouským hranicím, co nabídnout. Lednicko-valtický areál však nebyl na Seznam UNESCO zapsán jen kvůli architektuře. Zasloužila se o to i krásná příroda, obklopující řeku Dyji. Zachovalé lužní lesy střídají zlatavé lány polí a upravené parky nebo květinové zahrady. Třpytivé hladiny rybníků jsou posety lekníny.

Nechceme-li trávit dovolenou v Lednicko-valtickém areálu prohlížením jednotlivých památek, nemusíme. Za dobrodružstvím se můžeme vydat do přírody a kolem historických staveb třeba jen netečně projet. Ačkoli nelze než doporučit zkombinovat obojí – poznání i aktivní odpočinek.

Lednicko-valtický areál je možné projet na kole; je zde síť cyklostezek. Zastánci hesla, že „krajina je nejhezčí z koňského hřbetu“, mohou zdejší krásy obdivovat při projížďce na koni. Nemáte-li chuť na pěší túry, využijte možnosti svézt se k památkám na loďkách nebo v kočáře, taženém párem ořů. V parných dnech se nabízí osvěžení v Mlýnském rybníce, v zimě naopak oceníme útulný, vyhřátý vinný sklípek ve Valticích.
Víte že…

Víte, že Deštné v Orlických horách je největší lyžařské středisko Orlických hor a proti Krkonoším nabízí téměř poloviční ceny jízdného?
Online Travel Solutions ©
foto: Jan Halady, text: Michaela Košťálová