Doporučujeme ubytování

Hotel My Hotel
Cena od: 975 Kč os./noc
Hotel Garni 1.PLAVEBNÍ
Cena od: 845 Kč os./noc
Penzion Zámeček La Veneria
Cena od: 613 Kč os./noc
Hotel Apollon
Cena od: 700 Kč os./noc
Přidat hotel 

Rezervujte ubytování na tel.:
+420 412 554 286
Rezervace ubytování online.


Jak se sem dostat


 
Lednicko Valtický areál > Jak se sem dostat

Jak se dostat do Lednicko-valtického areálu?

Výchozích bodů pro turistiku v Lednicko-valtickém areálu je několik:

Břeclav se nachází na východním okraji areálu a je z obcí v okolí nejsnáze dostupná. Leží na dálnici D2, jezdí sem pravidelné autobusové linky i vlak. Železniční stanice Břeclav, hlavní nádraží se nachází na křižovatce tratí Brno - Bratislava a Přerov – Vídeň.

Lednice je nejnavštěvovanější obec Lednicko-valtického areálu. Je dostupná z dálnice D2 Brno – Bratislava. Sjíždí se na 41. kilometru směr Podivín. Lednice leží na silnici 422. Přímo před zámeckým areálem je placené parkoviště, další dvě najdete několik desítek metrů odsud. Pokud cestujete hromadnou dopravou, využijte spojení z nedaleké Břeclavi, kam vedou hlavní železniční tratě z Brna a Přerova. Z břeclavského autobusového nádraží odjíždí do Lednice denně několik autobusů, v sezóně je možné využít vlakového spojení.

Podivín leží asi 7 km severně od Břeclavi a prochází jím železniční i silniční spojení z Břeclavi do Brna. Nejhezčí výlet z Podivína je do nedaleké Lednice. Trasa je turisticky značená a vede kolem Janova hradu a Loveckého zámečku.

Valtice jsou výchozím bodem pro turistiku v jižní a jihozápadní část areálu. Město leží na silničním tahu Břeclav – Mikulov. Ve stejném směru můžeme využít i železniční trať Břeclav – Znojmo.
Víte že…

Víte, že Památník Lidice najdeme v místech, kde stála obec, zničená v červnu 1942 při nacistickém běsnění? Gestapo tu pátralo po původcích atentátu na říšského protektora Heydricha a Lidice srovnalo se zemí.
Online Travel Solutions ©
foto: Jan Halady, text: Michaela Košťálová