Doporučujeme ubytování

Hotel My Hotel
Cena od: 975 Kč os./noc
Hotel Garni 1.PLAVEBNÍ
Cena od: 845 Kč os./noc
Penzion Zámeček La Veneria
Cena od: 613 Kč os./noc
Hotel Apollon
Cena od: 700 Kč os./noc
Přidat hotel 

Rezervujte ubytování na tel.:
+420 412 554 286
Rezervace ubytování online.


Kam se vypravit…


Lednicko Valtický areál > Kam se vypravit…

Kam se vypravit z Lednicko-valtického areálu?

Lednicko-valtický areál je unikát! Nebudeme vám tvrdit, že cestovat odsud míle daleko je zábavnější, než projít zdejší parky a zahrady, pokochat se pohledem na romantické zříceniny a lovecké zámečky či zakusit kouzlo historie v majestátných zámcích. Avšak plánujete-li tu prožít delší dovolenou, byla by škoda vynechat návštěvu zajímavých míst v okolí.

Nejbližší město Břeclav, přiléhající k Lednicko-valtickému areálu z východu, je vstupní branou do oblasti. Turisti tu hledají odpočinek, ubytování a občerstvení před výletem do „Zahrady Evropy“, nebo tu naopak svou pouť končí. Kamenná hlava na náměstí jako by chtěla vykřičet do světa, že Břeclav není jen noclehárna. Město zdobí zámek, historický i moderní kostel a židovský hřbitov.

Na opačné straně od areálu je Mikulov. Malebné městečko se krčí pod vrcholy Pálavy, jako by zachumlané do lánů vinic. Je tu barokní zámek, židovská synagoga, několik křesťanských staveb na Svatém kopečku, vyhlídka Kozí hrádek a spousta příjemných vináren. Kdo spíš než historii miluje modernu, nechť se projde zámeckým areálem, vyzdobeným několika originálními sochami. Kraj vína, sadů a luk, sežehlých sluncem, nadchne milovníky přírody i historie. CHKO Pálava se pyšní vzácnou flórou i tajemnými zříceninami. Dávejte pozor, na Děvičkách prý po nocích straší Bílá paní!
Víte že…

Víte, že Krkonoše nejsou jen krásné hory, ale také spousta historie? V Harrachově můžete navštívit druhou nejstarší sklárnu v Čechách a jilemnické muzeum nabízí krom jiného expozici věnovanou dějinám lyžování v Krkonoších.
Online Travel Solutions ©
foto: Jan Halady, text: Michaela Košťálová